Zapaśnicy reprezentowali powiat mielecki

Powiększ
W Staszowie, 26 października odbyły się: MAKROREGIONALNE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W STYLU KLASYCZNYM REGIONU C

Celem imprezy było wyłonienie mistrzów w poszczególnych kategoriach wagowych,   popularyzacja sportu zapaśniczego wśród dzieci i młodzieży oraz promocja miasta Staszów
i ziemi Staszowskiej.

W turnieju wzięło udział 115 zawodników z 30 klubów z województwa Lubelskiego, Świętokrzyskiego, Łódzkiego, Małopolskiego i Podkarpackiego. Powiat Mielecki reprezentowało dwóch  uczniów  Gimnazjum Publicznego   w Radomyślu Wielkim, którzy trenują w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim pod okiem mgr Wojciecha Bartkowicza; Dominik Dubiel, który po dwóch wygranych walkachw dobrym stylu zdobył medal i stanął na podium na i zajął w kategorii  wagowej do 100kg 3 miejsce, oraz Jakub Wilaszek, który w kategorii wagowej do 42kg zajął miejsce w pierwszej dziesiątce. Wojciech Bartkowicz jest zadowolony z występu swoich podopiecznych gdyż występ zapaśników z Radomyśla w Staszowie jest to optymistyczny prognostyk na przyszłość, choć pewien niedosyt pozostał – dodaje trener.