10 zawodników i 10 medali

Powiększ
Radomyscy zapaśnicy zajęli drugie miejsce drużynowo w II Majowym Turnieju Zapaśniczym w stylu klasycznym wśród młodzików i dzieci organizowanym przez Klub Sportowy „Orzeł” Skrzyszów.

W zawodach, które odbyły się 14 maja w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie w powiecie ropczycko-sędziszowskim, rywalizowało blisko 40 zawodników i zawodniczek z czterech podkarpackich klubów: z Kamienia, Dębicy, Radomyśla Wielkiego i Skrzyszowa.

Zawodnicy walczyli w trzech grupach – dziewczęta, dzieci i młodzicy. 10 zawodników z Radomyśla Wielkiego, którzy są zawodnikami sekcji zapaśniczej prowadzonej przez Wojciecha Bartkowicza, a działającej przy Szkole Podstawowej im gen. Wł. Sikorskiego wywalczyło 10 medali. W grupie wiekowej młodzicy w kategorii wagowej do 36 kg Daniel Ziobroń zajął 1. miejsce, w kategorii wagowej 38 kg Igor Szocik był drugi, a Julian Pleban - trzeci. W kategorii wagowej do 46 kg Maciej Stachowicz był drugi, a w kat. wag. do 65 kg Mikołaj Humaj zajął 1. miejsce.

Wśród dziewcząt w kat. wag. do 35 kg całe podium należało do radomyślanek. Na najwyższym stopniu stanęła Martyna Ziobroń, na drugim Milena Subernat,  a na trzecim Amelia Pytka. W kategorii wagowej 50 kg Aurelia Węglarz zdobyła złoty medal. W grupie wiekowej dzieci dla Radomyśla medal złoty w kat. wag. do 25 kg zdobył Konrad Ziobroń. Drużynowo radomyślanie wywalczyli drugie miejsce.