Aktualności

Filtrowanie aktualności

Data publikacji
Kategoria wiadomości
Społeczeństwo

145. rocznica urodzin Generała Władysława Sikorskiego

Przed pomnikiem Generała Władysława Sikorskiego w Radomyślu Wielkim przedstawiciele gminy oddali hołd jednemu z najwybitniejszych polskich dowódców i mężów stanu.

 Wiązankę kwiatów  oraz znicze złożyli: Agnieszka Machnik - Burmistrz Gminy Radomyśl Wielki, Sekretarz Maria Należna, Dyrektor GZEAS Barbara Szwakop oraz Krzysztof Babiarz – Kierownik Wydziału Funduszy i Promocji Urzędu Miejskiego, a także Stanisław Tabor - dyrektor Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim i Paweł Stanosz - Dyrektor Szkoły Muzycznej.

   Generał Władysław Sikorski ur. 20 maja 1881 w Tuszowie Narodowym, zm. 4 lipca 1943 w Gibraltarze. Był wybitnym wojskowym, politykiem i premierem Rządu RP na uchodźstwie w czasie II wojny światowej. Zapisał się w historii jako symbol patriotyzmu, odwagi oraz walki o wolną i niepodległą Polskę.
Spotkanie było okazją do uczczenia pamięci człowieka, który wiernie służył Ojczyźnie przez całe swoje życie.