Aktualności

Filtrowanie aktualności

Data publikacji
Kategoria wiadomości
Sport

Młodzi strażacy rywalizowali w Żarówce

W niedzielę 31 maja w Żarówce odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Radomyśl Wielki. Wydarzenie zgromadziło młodych adeptów pożarnictwa, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, sprawność fizyczną oraz doskonałe przygotowanie do służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zawody przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji, ale także wzajemnego szacunku i koleżeństwa. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach wymagających szybkości, precyzji oraz doskonałej współpracy zespołowej. Dla wielu młodych druhów i druhen był to sprawdzian efektów wielomiesięcznych treningów i przygotowań.

Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Radomyśla Wielkiego Agnieszka Machnik.

Po zakończeniu zmagań poznaliśmy najlepsze drużyny zawodów.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Dulczy Wielkiej.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła MDP Partynia, drugie miejsce wywalczyła MDP Żarówka, natomiast na trzecim stopniu podium stanęła MDP Dulcza Wielka.

Szczególne gratulacje należą się reprezentantom MDP Żarówka, którzy przed własną publicznością zaprezentowali wysoki poziom przygotowania i sięgnęli po srebrne medale. Ich sukces jest efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz wsparcia opiekunów.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP po raz kolejny pokazały, że młodzież działająca w strukturach OSP z ogromnym zaangażowaniem rozwija swoje umiejętności i podtrzymuje strażackie tradycje. To właśnie oni stanowią przyszłość jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Radomyśl Wielki.