Projekt „Zdrowo – cyfrowo w przedszkolu” zakończony
Gmina Radomyśl Wielki zakończyła realizację projektu „Zdrowo - cyfrowo w przedszkolu II”, finansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Wzmacniania Odporności.
Projekt był realizowany w ramach komponentu C: Transformacja cyfrowa, reformy C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie oraz inwestycji C2.1.3: E - kompetencje.
Założeniem projektu jest wsparcie szkoleniowe dla nauczycieli przedszkoli w zakresie doskonalenia kompetencji cyfrowych, promowanie higieny cyfrowej oraz przekazanie grantów finansowych na zakup cyfrowych materiałów dydaktycznych.
Łączna kwota grantu przyznana Gminie Radomyśl Wielki wyniosła 25 464,00 zł i obejmuje wyłącznie koszty kwalifikowane. Uzyskane środki są sfinansowane przez Unię Europejską – Next Generation EU.
Wsparciem objęto 3 przedszkola i 1 oddział przedszkolny z terenu Gminy Radomyśl Wielki:
1. Samorządowe Przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Janowcu (kwota grantu 6 366,00 zł),
2. Samorządowe Przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Podborzu (kwota grantu 6 366,00 zł),
3. Samorządowe Przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Żarówce (kwota grantu 6 366,00 zł),
4. Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim (kwota grantu 6 366,00 zł),
Dzięki realizacji projektu nauczyciele uzyskali wsparcie merytoryczne, a przedszkola oraz oddział przedszkolny w szkole podstawowej zyskały nowoczesne cyfrowe narzędzia dydaktyczne, które wspomogą rozwój cyfrowych kompetencji wśród najmłodszych. Projekt stanowi odpowiedź na współczesne wyzwania związane z transformacją cyfrową edukacji, wspierając nowoczesne metody nauczania oraz przygotowując zarówno nauczycieli, jak i dzieci do funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się świecie cyfrowym.