Wojewódzki sukces koszykarek z Rudy
Zespół dziewcząt ZSP Ruda wywalczył brązowy medal w finale wojewódzkim koszykówkI 3x3.
Jeszcze nie opadły emocje po zdobyciu srebrnego medalu w piłce ręcznej, a ZSP Ruda ma kolejny powód do świętowania. 15 maja w hali sportowej MOSiR Jedlicze odbył się finał wojewódzki w koszykówce 3x3 dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy 4-6).
Ogromną niespodziankę sprawiły zawodniczki ZSP Ruda, które zajęły 3 miejsce. Jest to kolejny historyczny moment w sportowych dziejach szkoły. Po kilku latach, kiedy to na finiszu tych rozgrywek zabrakło nam postawienia przysłowiowej kropki nad „i” zajmując lokaty tuż za strefą medalową, w tym roku dziewczęta stanęły na wysokości zadania i zajęły miejsce na wymarzonym podium.
Zdobycie trzeciego miejsca w finale wojewódzkim w koszykówce 3x3 dziewcząt to duży sukces sportowy szkoły, świadczący o wysokim poziomie umiejętności, zaangażowaniu i pracy całej drużyny. Zawodniczki wykazały się walecznością, dobrą współpracą oraz determinacją podczas całego turnieju. Brązowy medal na szczeblu wojewódzkim jest powodem do dumy i potwierdzeniem, że drużyna należy do grona najlepszych zespołów na Podkarpaciu. Osiągnięcie to stanowi również motywację do dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów sportowych.
Wyniki finału wojewódzkiego koszykarek 3x3
ZSP RUDA - SP JEDLICZE 10:3
ZSP RUDA - SP RYMANÓW 9:5
ZSP RUDA - SP POTOK 9:0
ZSP RUDA - SP WIERZAWICE 5:3
ZSP RUDA - SP NR 3 TARNOBRZEG 3:7 - PÓŁFINAŁ
ZSP RUDA - SP BŁAŻOWA 7:2 – Mecz o trzecie miejsce
Skład zespołu: Natalia Kobos, Sara Małozięć, Roksana Jurkowska, Liliana Kleszcz.