Mikołajkowe zmagania szachowe

Powiększ
11 grudnia w Radomyślu Wielkim odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy, w którym triumfowali Mateusz Chlebicki i Gabriela Kiełbasa, a wśród zawodników o rankingu 1800 i wyższym - Paweł Kulig.

Głównym organizatorem Mikołajkowego Turnieju Szachowego było Stowarzyszenie Szachowe „Szach-Mat” z Radomyśla Wielkiego. Młodzi szachiści swe zmagania prowadzili w gościnnych progach Pizzerii Olimpus. W turnieju uczestniczyło 57 zawodników i zawodniczek. Najlepszymi wśród chłopców okazali się Mateusz Chlebicki (1. miejsce) Cyprian Buława (2. miejsce) i Szymon Woliński (3. miejsce). Wśród dziewcząt zwyciężyła Gabriela Kiełbasa, Anna Krakowska zajęła 2. miejsce, a trzecie Weronika Szęszoł. W oddzielnej grupie (zawodnicy o rankingu 1800 i wyższym ) zwyciężył Paweł Kulig, kolejne miejsca zajęli Szymon Sypek i Sebastian Miga.

Nagrody dla wszystkich uczestniczących w turnieju wręczali Jarosław Godek zastępca burmistrza Radomyśla Wielkiego i sekretarz gminy Maria Neleżna. Każdy uczestnik otrzymał puchar, medal, dyplom, książkę i pizzę.Sędzią głównym turnieju był Przemysław Kopacz, sędziami pomocniczymi Adam Krawiec i Paweł Miga. Do współpracy przy organizacji turnieju przyłączyli się Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, KGL Szarotka z Wadowic Górnych, Geyer & Hosaja Sp. z o.o. z Partyni oraz Pizzeria Olimpus.