Czekali 15 lat

Powiększ
Reprezentacja Podborza zdobyła piłkarski Puchar Burmistrza Radomyśla Wielkiego pokonując w finale Dulczę Wielką. Puchary w kategorii dzieci trafiły do ekip z Podborza, Rudy i Żarówki.

W eliminacjach, które rozegrane zostały 22 lipca, najlepsze okazały się drużyny z Podborza, Dulczy Wielkiej, Dąbrówki Wisłockiej i Janowca. Do ostatecznych rozstrzygnięć w rozgrywkach, którym patronuje burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński, doszło w Radomyślu Wielkim w niedzielę 23 lipca.

Rozstrzygnęły karne

Półfinały rozegrane zostały na stadionie Radomyślanki. W pierwszym z nich Dulcza Wielka ograła Janowiec 2:1. W drugim z meczów Podborze pewnie pokonało Dąbrówkę Wisłocką 3:0. W spotkaniu o trzecie miejsce Janowiec zaaplikował dwie bramki Dąbrówce. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 1:1 i o pucharze zdecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy z Podborza (4-3). Po 15. latach puchar powrócił do Podborza.

Puchary, medale i nagrody rzeczowe najlepszym drużynom wręczyli z-ca burmistrza Jarosław Godek i radny miejski Tomasz Kilian. Z kolei najlepsi zawodnicy turnieju finałowego w poszczególnych zespołach: Gałat Arkadiusz (Podborze), Dawid Wąż (Dulcza Wielka), Arkadiusz Stec (Dąbrówka Wisłocka), Bartłomiej Pulak (Janowiec) otrzymali piłki.

Puchary dla dzieci

Przy okazji rozgrywek dla seniorów zorganizowano zawody o Puchar Burmistrza Radomyśla Wielkiego dla dzieci. Po dwa najlepsze zespoły z eliminacji awansowały do niedzielnego finału. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasy 1-3     Podborze – Dulcza Wielka 3-0

Klasy 4-6     Ruda – Radomyśl Wielki 5-1

Klasy 7-8     Żarówka – Partynia 2-0